Anti-dopingová agentura USADA si znovu posvítila na UFC veterána a přišel konec

USADA
Organizace UFC je jedinou velkou organizací, která už roky spolupracuje s anti-dopingovou agenturou USADA, která zajišťuje testování v souvislosti se zápasy, ale také namátkové testování, tedy může bojovníka nebo bojovnici navštívit v podstatě kdykoliv. V minulosti se případná provinění hned hlásila a poté měl údajný hříšník šanci na obranu a vysvětlení, ale nyní je to jinak. Nejprve se případ řeší a dotáhne do konce a až poté je oznámen výsledek, což se nyní stalo v souvislosti s UFC veteránem, který se bohužel proti pravidlům, provinil už podruhé.


Kozma sice padl, ale i tak vydělal balík! Kolik si z pyramidy odnáší?

Ovince Saint Preux byl za své druhé porušení antidopingových pravidel suspendován Antidopingovou agenturou Spojených států amerických na šest měsíců.

Podle sdělení USADA Saint Preux přijal šestiměsíční zákaz činnosti poté, co byl pozitivně testován na 3α-hydroxy-5α-androst-1-en-17-on, který je popisován jako dlouhodobý metabolit 1-androstendionu a/nebo 1-estosteronu. Pozitivní výsledek pochází z dvojice testů provedených mezi 17. červnem a 11. červencem, a protože Saint Preux nebyl o prvním pozitivním výsledku informován, byly oba testy sloučeny do jednoho porušení.

Termín suspendace platí zpětně od 17. června, což znamená, že Saint Preux se bude moci vrátit 17. prosince, tedy už na konci tohoto roku. Čtyřicetiletý Saint Preux už byl v říjnu 2019 rovněž suspendován na tři měsíce poté, co měl pozitivní test na několik zakázaných látek z kontaminovaného doplňku stravy.

Organizaci UFC nyní zřejmě došla trpělivost, protože se s OSP rozloučila. Alespoň takovou informaci přinesl twitterový účet UFC Roster Watch, který automaticky hlídá zápasníky, kteří jsou odstranění nebo naopak přidáni na soupisku UFC. Saint Preux tedy po deseti letech v UFC končí… 
A co Conor a USADA?

V souvislosti s agenturou USADA se samozřejmě hodně mluví o návratu Conora McGregora, který se neustále odkládá a posouvá. Podle platných pravidel by měl být totiž vracející se Ir minimálně půl roku v programu. Během této doby má navíc odevzdat minimálně dva negativní testy. Pokud by toto splnil, tak by mohl bez problémů bojovat.

Conor se však k návratu do programu ze zatím nevysvětlených důvodů nemá. Samozřejmě se spekuluje o tom, že ošklivě zraněnou nohu léčil i pomocí jinak zakázaných látek a nyní čeká, až se z těla vyplaví, ale to nebylo nijak dokázáno. Realitou však je, že se návratu McGregora letos už asi nedočkáme, což je škoda.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *