Ankalaev si hlasitě řekl o šampiona Procházku! Co na to Dana White?

Ankalaev Dana White Procházka

Hlavní kartu proběhnuvšího turnaje UFC 277 otevíral souboj polo-těžkých vah Ankalaev vs Smith, který měl jasně promluvit do toho, jak se vyvine situace na vrcholu divize v souvislosti s první titulovou obhajobou Jiřího Procházky. Právě tento souboj totiž Dana White ještě před turnajem UFC 275, kde se stal Denisa šampionem, označil jako souboj, který rozhodne o dalším titulovém  vyzyvateli. Jak to tedy nakonec dopadlo?

Nebezpečný Makhmud Muradov? Mach prozradil, proč musel opustit ČR

Z vítězství via TKO ve druhém kole se nakonec radoval Magomed Ankalaev, který předvedl skvělý výkon, ale kterému k výhře rovněž pomohlo Smithovo zranění. Lví Srdce si totiž už v prvním kole poranil kotník s tím, že měl za to, že je zlomený. To samozřejmě ovlivnilo jeho výkon a vedlo k prohře.

“Je jasné, že byl pro mě tenhle zápas sakra důležitý. Připravoval jsem se sakra tvrdě. Chtěli jste pořádný zápas a tak jsme vám ho dali. Moc děkuji svému týmu a všem, kteří mě podporují,” reagoval Ankalaev po výhře, zatímco Smith mířil do nemocnice.

“To zranění nohy jsem nezaznamenal, ale kdo si myslíte, že mu jí zlomil? Trefil mě. Kolik ještě zápasů budu muset vyhrát, než konečně dostanu titulovou šanci?” pokračoval Ankalaev, který má aktuálně na svém kontě 9 výher v řadě s tím, že jedinou prohru v kariéře zaznamenal s Craigem, který ho nachytal pouhou vteřinu před koncem v podstatě vyhraného zápasu.
 

A jak to tedy vypadá s jeho titulovou šancí? Na to se ptali novináři přímo UFC prezidenta Dany Whitea, který úplně optimistický nebyl, “Dobře, pokud mám na tuhle otázku odpovědět, tak se podíváme na žebříček. Co bych měl teď dělat? Ankalaev je čtyřka divize, která zápasila s pětkou. No, tohle je jednoduchá matematika. Je prostě té titulové šanci blízko. Je blízko.”

Bohužel pro Ankalaeva to tedy vypadá tak, že sice vyhrál a doručil ukončení, ale i v souvislosti se zraněním nešlo o výkon, který by ho katapultoval k titulové šanci. Uvidíme, jak to tedy vedení vymyslí, ale vše zatím nasvědčuje tomu, že se spíše v první řadě dočkáme odvety Procházka vs Teixeira 2.