Alexander Volkanovski reaguje na to, že ho Jones přeskočil v P4P žebříčku

Volkanovski Jones

Není to zase tak dávno, co se vášnivě řešilo, jestli má být králem P4P žebříčku, tedy žebříčku napříč váhovými kategoriemi, Alexander Volkanovski a nebo jeho těsný přemožitel Islam Makhachev. Nyní je však tato debata zapomenuta, protože na trůn se po dominantní výhře vrátil Jon Jones, který tak oba jmenované borce odsunul na druhou kolej. Co na to Volkanovski, který žebříček ovládl po pádu Usmana?

Karlos Vémola přeci jen chválí „lišáka“ Patrika Kincla a uznává jeho kvality

„Všichni to samozřejmě stále vášnivě řeší. Je to velká věc, nebudu lhát. Je pravda, že stát se šampionem je skvělé, ale ovládnout P4P žebříček je ještě o kousek lepší. Prostě jste opravdu ten nejlepší bojovník na světě bez ohledu na váhovou kategorii. Je to hodně prestižní věc. Teď už je to však jedno, protože je Jon Jones zpátky a trůn je jeho.

Samozřejmě se dá namítat, že měl jeden zápas za tři roky a hned je jednička. Je však třeba uznat, že se posunul ve váhové kategorii, což by se na jeho umístění mělo odrazit. Lidé mohou oponovat s tím, že já jsem za poslední tři roky stihl celou řadu zápasů, ale Jones na druhou stranu tři roky dřel, aby pak podal naprosto dominantní výkon. Mohu to koneckonců nějak rozporovat? Je to nejlepší bojovník všech dob. Prostě s tím nic nenaděláte,“ uvědomuje si Volkanovski, že se dá Jonesovo prvenství do nějaké míry rozporovat, ale že si ho koneckonců zaslouží.

Volkanovski se sám pokusil přesunout do vyšší váhové kategorie, kde téměř uspěl. K poražení Makhacheva skutečně chyběl jen malý kousek, ale nakonec se to přeci jen nepovedlo. Není však všem dnům konec. Už teď se totiž mluví o možné odvetě, která by byla jistě hodně zajímavá,
Chiropraktik Jones 

„Celé to bylo o tom, že jsem vlastně gilotinu během zápasu zamkl dvakrát. Když se mi to podařilo poprvé, tak jsem jasně a zřetelně slyšel, jak Cirylovi luplo v krku. Prostě mu poskočila páteř. Připadal jsem si jak chiropraktik. Když jsem ho pak chytil podruhé, tak mi bylo jasné, že mu to bude sakra nepříjemné. Pořádně jsem ho tedy zamkl oběma rukama, abych vyvinul velký tlak. Počítal jsem s tím, že mu to bude hodně vadit, ale nečekal jsem, že klepne tak rychle. Právě o tohle mi však šlo, chtěl jsem předvést naprostou dominanci. Tohle všechno pro mě totiž není práce ale život. Já tímhle doslova žiju. Jako bojovník už jsem se narodil. Takový měl se mnou Bůh plán,“ vysvětlil Jon Jones, proč se Ciryl Gane tak ochotně vzdal už po dvou minutách.

Už v době, kdy zápasil v polo-těžké váze, se o Jonesovi mluvilo v tom smyslu, že má na svou postavu neuvěřitelnou sílu. A teď si vezměte, že poslední 3 roky každý den posiloval a budoval svalovou hmotu, aby byl v těžké váze co možná nejlepší. Běžný smrtelník si tedy asi může jen těžko představit, jakému tlaku Ciryl čelil. Není tedy divu, že ochotně klepal.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *