Aleksandar Rakić prozrazuje jasný plán a ukazuje na dalšího soupeře

Rakić

Už je to bohužel více než rok, co se nám Aleksandar Rakić naposledy představil v boji. V polovině minulého května se totiž utkal s bývalým šampionem Janem Blachowiczem, se kterým sváděl poměrně vyrovnanou bitvu. Tedy až do třetí kola. V tom si totiž „Raketa“ obnovil zranění kolene, které znamenalo okamžitou prohru, operaci a hodně dlouhou rekonvalescenci. Rakić sice původně avizoval, že bude do půl roku zpět v přípravě, ale nakonec se vše protáhlo. Nyní už však vyhlíží staronového soupeře.

Tadeáš Růžička po delší době prolomil ticho a vyjádřil se ke své kauze

„Hlavně bych chtěl odvetu proti Janovi, protože je to věc, která zatím nebyla uzavřena. Mluvil jsem s matchmakery UFC a navrhl, abychom udělali odvetu. Neřekli, že Jan nemůže, ale také nezaručili na 100 %, že může. Vše totiž záleží na tom, kdy se vrátím a na načasování.

Kdybych si mohl vybrat, chtěl bych bojovat s bojovníky, kteří jsou přede mnou, ale pokud UFC chce, abych bojoval s někým, kdo je za mnou, tak s tím není problém, protože mým cílem určitě není nějaké konkrétní jméno. Mým jasným cílem je pás. Budu bojovat s kýmkoliv, koho mi UFC dá a ukážu, že jsem lepší.
    

Myslím si však, že je reálná šance, že se dočkám odvety s Janem, protože každý, kdo sledoval zápas, ví, že ten zápas vlastně nevyhrál. Jak se říká: ´Ne vždy vyhrává lepší.´ Ten večer bylo štěstí na jeho straně,“ ukázal Rakić právě na posledního soupeře Blachowicze.

Rakić měl v minulosti hodně velké problémy s tím, aby zápasil s někým, kdo je v žebříčku za ním. Kvůli tomu ani nedopadl souboj s Procházkou, který Rakić nejdříve nechtěl a poté po něm bezmezně toužil. Po roční pauze si však nemůže moc vybírat, takže evidentně vezme cokoliv, ale primárně by se mu logicky líbila odveta s Jankem, která by dávala smysl.
   

Proč se rehabilitace tak protáhla?

„Byl to pro mě opravdu hodně těžký rok. Každý, kdo mě zná, ví, že boj a trénink jsou v mém životě naprosto vším a že prostě miluji bojovat a trénovat. V období, kdy jsem nemohl trénovat, jsem se však naštěstí naučil hodně o věcech, jako je trpělivost a sebeovládání.

Co se týče rekonvalescence, tak rok trvá, než se koleno plně zotaví a bude na 100 % připravené. Teprve potom je možné cvičit bojová umění. Moc nechápu lidi, kteří se mě neustále ptají, kdy naskočím zpět do boje. Mohl jsem bojovat po 6 měsících, ale riziko zranění bylo příliš velké.

Počkal jsem tedy trochu déle, aby se stejné zranění už nikdy neopakovalo. Blížím se ke konci rehabilitace, v červnu začnu naplno trénovat, co se bojových sportů týče,“ přiznal Rakić v rozhovoru pro Kladionicu, že se léčba hodně protáhla.

„Svůj další zápas otevřu tím nejsilnějším možným kopem pravačkou, abych ukázal, že je noha naprosto v pořádku a že si jdu pro pás,“ avizuje navíc Rakič, tak uvidíme, kdy ho budeme moct sledovat znovu v boji. Původně mluvil o říjnu a Abu Dhabí, což je však asi na odvetu s Jankem moc brzy.
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *