Adesanya reaguje na možný MMA souboj se svým katem Pereirou

Israel Adesanya Alex Pereira

Už na začátku července čeká šampiona střední váhy Israela Adesanyu další titulová obhajoba. Jeho soupeřem tentokrát bude nebezpečný Jared Cannonier, který má zkušenosti hned z několika váhových kategorií. S ohledem na skladbu celé karty turnaje UFC 276 se však mluví o možném dalším souboji. V Las Vegas totiž dojde i na duel Strickland vs Pereira s tím, že právě Alex Pereira je borec, který Adesanyu v rámci postoje dvakrát porazil a naposledy dokonce tvrdě ukončil. Samozřejmě se tedy mluví o možné bitvě Adesanya vs Pereira, které se Izzy evidentně nebrání,

Karlos Vémola stručně reaguje na obrovskou výzvu Jokera Iliče

“Tohle už není kickbox, ale MMA. Tady nemáme velké polštářové rukavice, ale malé smrtící zbraně. Nemůžu se dočkat, až mu takovou malou rukavici poté, co projdu přes Cannoniera, proženu obličejem. Vlastně se na ty zápasy těším. Nesouhlasím s hlasy, které mluví o tom, že je to moc rychlé, že by se Pereira dostal k titulu až moc rychle. Však se podívejte na Jiřího Procházku, ten právě ve svém třetím UFC duelu získal titul šampiona. Anderson Silva to snad dokázal hned ve druhém UFC zápase. Vůbec mi to nevadí. V rámci MMA je však Pereira nováček. Já jsem v téhle hře sakra dlouho, což možná Tik-Tok generace, která má paměť na 15 sekund, ani neví. Často se mluví o tom, že mě vypnul, ale nikdo pořádně neviděl první zápas. Dokonce neviděli ani ten druhý, kromě KO,” vyhlíží Adesanya možný souboj s rivalem, který má hodně zajímavý příběh.

Adesanya totiž například v rozhovoru s Roganem vysvětloval, že druhý zápas s Pereirou jasně vedl, ale poté si až moc věřil a ztratil koncentraci, na což tvrdě doplatil. Prý je však za tuto zkušenost rád, protože ví, že už podobnou chybu neudělá.
 

Pereira má zatím v rámci UFC na kontě 2 zápasy, ze kterých si odnesl 2 výhry. Nejprve tvrdě ukončil Michailidise a poté na body překonal nebezpečného Silvu. Srovnání s Jiřím Procházkou je však hodně nadnesené, protože Jiří má za sebou dlouholetou MMA kariéru, zatímco Pereira má na kontě “jen” 6 MMA zápasů. Na druhou stranu však trénuje s Gloverem Teixeirou, který mu jistě předává své zemařské zkušenosti.

Uvidíme tedy, jak se události na turnaji UFC 276 vyvinou, protože se nabízí hned několik hodně zajímavých scénářů.
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *