Adesanya je otevřený pátému souboji s Pereirou, ale má jednu jasnou podmínku

Adesanya Pereira

Rivalita mezi Adesanyou a Pereirou nabízí jeden z nejzajímavějších příběhů v rámci bojových sportů. Oba borci se spolu totiž utkali celkem čtyřikrát s tím, že třikrát se z výhry radoval Pereira a naposledy Adesanya, který rivala tvrdě ukončil a znovu tak získal titul šampiona střední váhy. V rámci MMA je tak nyní bilance vyrovnaná 1:1, takže se samozřejmě nabízí velkolepé završení trilogie, které však prý dostaneme jen pod jednou podmínkou.

Kozma prozrazuje, v jakých částkách se pohybují jeho výplaty a zda je spokojený

„Pokud se mu podaří získat titul šampiona polo-těžké váhy, tak si to spolu můžeme dát znovu. Pokud se mu to však nepovede, tak je dle mého hotovo. Je to uzavřené. Všichni by to samozřejmě zase chtěli vidět, ale myslím si, že jsme se už posunuli a šli dál.

Pokud by se stal šampionem polo-těžké váhy, tak o tom můžeme uvažovat, ale osobně si nemyslím, že se mu to povede. Nevsadil bych si na to. Já jsem to v polo-těžké váze zkusil a bylo to sakra těžké. Jedinou cestou k našemu dalšímu souboji je titul. Umím si představit, že bych se s ním utkal v polo-těžké váze. Byl by to náš pátý zápas,“ vysvětlil Israel Adesanya v rozhovoru s Arielem Helwanim, pod jakou podmínkou dojde na pátý vzájemný zápas.

Pereira je přitom ve skutečnosti titulu v polo-těžké váze hodně blízko. V první řadě však musí přejít přes Blachowicze, na kterém právě Izzy v minulosti ztroskotal. A nebyl jediná střední váha, které se to stalo. Své by o střetu s Jankem mohl vyprávět i bývalý šampion Rockhold, který od Poláka dostal tvrdé KO.
  

Oba rivalové se nedávno náhodně potkali na letišti

„Můj život je jako videohra,“ pochlubil se Adesanya videem, na kterém za ním ve frontě na letišti stojí rival Alex Pereira. Ten se pak také pochlubil videem, na kterém se Adesanya s nadsázkou kryje. Oba borci si však klepnou pěstí, protože navzdory tomu, jak velcí jsou rivalové, k sobě stále chovají velký vzájemný respekt.

Oba borci prý při svém výletu do Austrálie bydleli v jednom hotelu s tím, že na sebe ani jednou nenarazili. Na letišti se to však změnilo, což je sama o sobě opravdu velká náhoda.

Co se týče dalších zápasů, tak Pereiru čeká bývalý šampion Jan Blachowicz, zatímco Adesanya čeká na výsledek zápasu Whittaker vs Du Plessis, který rozhodne o jeho dalším soupeři. Izzy si samozřejmě přeje „nové maso“ Du Plessise, ale je klidně možné, že dojde na trilogii s Whittakerem. To se už relativně brzy dozvíme.
 

Pereira reaguje na souboj s Jankem

„Mým dalším soupeřem bude Jan Blachowicz,“ potvrdil Pereira na svém kanále na YouTube. „Je to nebezpečný a zkušený borec, kterého známe díky mému tréninkovému partnerovi Gloveru Teixeirovi, který s ním bojoval. Budu tvrdě trénovat. Navíc mi Glover jistě předá spoustu věcí, takže budu skvěle připraven.

Všichni moc dobře vědí, že Blachowicz je sakra nebezpečný borec a všestranný bojovník, ale myslím, že je to pro mě dobrý první zápas. Někdo si možná při pohledu na náš duel může říkat, že je to snadný zápas, ale tak to není. Všichni znáte můj příběh. Byl jsem šampionem střední váhy, takže bylo jasné, že mi vedení dá někoho z TOP 5. Pro mě to tedy nebylo žádné překvapení. Chvíli jsme o tom jednali, ale čekal jsem na něj. Tak to je.“
Souboj Blachowicz vs Pereira zní rozhodně hodně zajímavě. Janek totiž představuje komplexní hrozbu, protože se umí prosadit v postoji i na zemi. O tom by mohl své vyprávět právě Adesanya. Rozdíl však bude v tom, že Pereira bude v polo-těžké váze stále hodně velký, zatímco Adesanya výrazně podvážil. Rozhodně nás však čeká skvěláý zápas, na který se těší i sám Alex.

„Mám ze zápasu radost,“ řekl Pereira. „Teď je čas soustředit se na tréninky a pokračovat v práci, kterou dělám. Počítám s vaší podporou v tomto zápase.“

Součástí turnaje UFC 291 pak budou i jména, jako je Poirier, Gaethje, Ferguson, Green a další, takže se máme hodně na co těšit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *