A nedají si pokoj! Anti-dopingová agentura USADA zase potrápila Procházku

Procházka
Ještě než na konci minulého roku došlo na zranění a uvolnění titulu šampiona polo-těžké váhy, se kolem Jiřího Procházky hodně řešilo extrémně časté testování, které dalece převyšovalo běžnou praxi, kterou anti-dopingová agentura USADA aplikuje na další UFC bojovníky a bojovnice. Během období jednoho měsíce se například Jiří musel podrobit více než dvaceti testům, což je téměř jeden denně. V takovém případě už se samozřejmě dá mluvit o narušení tréninkového plánu a obecně života, protože jedna kontrola, při které dochází k odběru krve/moči, může trvat i několik hodin. V návaznosti na zranění se naštěstí frekvence testů snížila, ale i přesto umí komisaři Procházku stále potrápit.
„Trochu s námi vyběhli,“ postěžoval si OKTAGON promotér Ondřej Novotný

„Ano, byli u mě hodně často. Po uvolnění titulu se však počet USADA návštěv přeci jen snížil, za což jsem vděčný. Pokud tohle sledují, tak jim děkuji a prosím je, aby to takhle na nějakou dobu nechali,“ potvrdil Jiří Procházka na konci minulého roku v rozhovoru s Arielem Helwanim, že už se počet kontrol přeci jen snížil.

Helwani se samozřejmě pídil i po tom, proč byl vlastně Jiří tak často testován a nadhodil, jestli nešlo o nesrovnalosti v systému, do kterého musí každý UFC bojovník vyplňovat, kde se bude v danou část dne nacházet, „Občas jsem v tomhle udělal pár chyb. Bylo tam několik nedorozumění, ale teď už je všechno v pořádku.“

USADA se tedy na Jiřího asi zaměřila kvůli údajům v systému, což však samo o sobě ještě nevysvětluje, proč bylo třeba tak extrémně časté testování. „Jezdili ráno, většinou kolem 6. Bylo to vždy krásné ráno. Vzali mi krev z ruky a ramene a pak samozřejmě chtěli i moč. Byly to hodně vtipné 4 měsíce. Většinou chodil stejný člověk, ale občas poslali i někoho z jiného státu, aby bylo zajištěno, že všechno probíhá korektně.“
USADA navštívila Procházku v Thajsku

„Po zranění na mě přeci jen přestali tolik tlačit. Za to jsem moc rád. Musím totiž říct, že to předtím bylo až otravné. A když už jsme u toho… Včera si mě našli tady v Thajsku. Zrovna jsem byl po tréninku, kdy jsem vždy hodně vyždímaný a v Thajsku to platí dvojnásob. Byl jsem úplně vyschlý. Musel jsem vypít asi 3-4 litry vody a pak čekat dvě hodiny, abych ze sebe alespoň něco dostal. Musel jsem tedy s nimi být další dvě hodiny v gymu. Nakonec to bylo v pohodě a dal jsem si pak alespoň ještě další trénink,“ prozradil Jiří Procházka, že si ho USADA našla i v Thajsku, kde jsou přeci jen hodně specifické podmínky.

BJP tak s kontrolory strávil několik hodin, protože komisaři vás při kontrole nepustí nikam samotného a stále dohlížejí na to, abyste se testování nepokusil nějak obelhat. Nakonec se však po několika hodinách přeci jen povedlo. Jiří se tak letos podrobil celkem sedmi testům, což je po minulém roku a desítkách testování vítaná změna. To, co letos stihl za rok, minulý rok stihl za týden, což je neuvěřitelné.


1 komentář na “A nedají si pokoj! Anti-dopingová agentura USADA zase potrápila Procházku”

  1. Pingback: UFC Luque vs Dos Anjos: Vážení! Jak si vedl Martin Buday a jeho soupeř?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *