A další jméno! Na OKTAGON Štvanici se podívá i borec, který vzbuzuje vášně

OKTAGON

Hodně dlouho visel kolem tradiční OKTAGON Štvanice velký otazník. Promotér Ondřej Novotný poslední měsíce hned několikrát avizoval, že se jedná a že se oznámení blíží, ale nakonec jsme se dočkali až před turnajem OKTAGON 43. V návaznosti na to, že fanoušci vzali lístky doslova útokem, dokonce vedení přistoupilo k odvážnému kroku. Letos totiž na Štvanici neuvidíme „jen“ jeden turnaj, ale rovnou dva, což znamená dvojitou porci zábavy a skvělých zápasů.

Silné emoce! Podívejte se, jak silně Brichta prožíval svůj KSW triumf

Organizace OKTAGON MMA potvrdila, že na sobotní akci, která se začala prodávat jako první, uvidíme v akci hned 3 velká jména. Do boje jde totiž double champ Losene Keita, kterého nejspíš čeká duel s Vilou a nebo ideálně se Sanikidzem, pokud už má šampion vyřešení zdravotní problémy.

Do boje se pak vrací i veteráni Ivan Buchinger, který byl historicky prvním OKTAGON double šampionem, a také Karlos Vémola, který po prohře s Kinclem nezahálí a naopak vyhlíží další zápas. Na jedné akci tak uvidíme v boji Keitu, Vémolu a Buchingera, což je hodně lákavé menu.

Páteční Štvanice však evidentně nechce zůstat pozadu, takže jsme se dočkali potvrzení známého jména. Do boje se vrací Vašek Mikulášek, kterého mnozí milují a mnozí nenávidí, ale všichni ho nakonec sledují. Babu Jagu jsme naposledy viděli v boji v Liberci, kde si v souboji, na který byl podán protest, jehož výsledek zatím neznáme, poradil s Viszlayem, kterého tvrdě zasáhl na tělo a byl konec. Nyní Mikulášek vyhlíží dalšího soupeře.
  

Mikulášek jako vzor pro ostatní bojovníky?

„To je největší potíž s domácími bojovníky, že nechápou, že to je showbyznys. Není žádný byznys bez showbyznysu. Oni tu show… ´Já nebudu´, to je Filip Macek. To bys ho zabil. Frajer ti řekne, kolik chce peněz, a pak není schopen udělat nic. Já ho mám opravdu rád, staral jsem se o něj a dal jsem mu spoustu šancí a tak dále. Teď to není žádné pomlouvání, ale on a typy jemu podobné, to by ses s takovými kluky střelil do nohy.

Jsem jim říkal, co jako čekají. Vždycky přijdou jejich trenéři nebo manažeři a chtějí více peněz a já se ptám, jako za co konkrétně? Tohle, do prdele, není fotbal. Nestačí dát 30 gólů za sezónu a pak o tobě neví svět. Vždy to bude tak, že můžeš být fantastický bojovník, ale nikdy se nedostaneš k takovým penězům, jako když jsi hodně dobrý bojovník a k tomu máš tu hubu. A nebo průměrný bojovník, jako je Baba Jaga, a k tomu máš tu hubu. Tak to je.
Říká to i John Kavanagh (trenér Conora McGregora, Johnnyho Walkera, Lucie Pudilové atd). To není o tom, že to říká Novotný. Kavanagh říká: ´Chceš dělat MMA jako sport? Tak buď amatér. Chceš být profík? Tak dělej shobyznys´. To není můj výmysl nebo kohokoliv jiného. Tady se však člověk musí pořád hádat o každé story.

Argumentují, že Jirka Procházka. A co Jirka Procházka? Že on to dokázal jako pokorný. Na to říkám, že Jirka Procházka je vzor. Jediný na světě, kterému to trvalo 12 let. Ta cesta je neopakovatelná a jedinečná a ti bojovníci nejsou Jiří Procházka. Pro Jirku Procházku je přesně jedno místo na světě a to je plné. Není tam prostor…. Jirka je jedinečný, ale i on pochopil, že musí Jirku prodat,“ rozpovídal se Ondřej Novotný pro PBN.
  

Co nás čeká dál?

17.6. Oberhausen – OKTAGON 44: Startovka

Langer vs Poppeck – zápas o prozatímní titul polo-těžké váhy 

Veličković vs Jungwirth 

Grabinski vs Michalidis 

Siwiec vs Hathaway 

Dyrschka vs Kepa

Xavier vs Strezlczyk

Polívka vs Khajevand 

Paradeiser vs Fischer 

Shaaban vs Fiala

Austin vs Bagishvili

28.7. Praha Štvanice – OKTAGON Štvanice Speciál

Pirát vs ?

Mikulášek vs ?

29.7. Praha Štvanice – OKTAGON 45

Keita vs ?

Vémola vs ?

Buchinger vs ?

17.9. Frankfurt – OKTAGON 46

7.10. Bratislava – OKTAGON 47

Peňáz vs Čepo 

Brož vs Pukač  2

Buchinger vs ?


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *