5 polotěžkých vah, které mohou porazit Jona Jonese

Jon Jones, Jiří Procházka
Možná už ho nikdy neuvidíme v polotěžké váze, což vyvolává otázku, jestli byl by někdo, kdo by bývalého dominantního šampiona mohl porazit? Server Sportskeeda sestavil žebříček pěti zápasníků, o kterých si myslí, že by mohli Jonese ohrozit nebo dokonce porazit.
Khabib se oficiálně stává fotbalistou! V jakém týmu ho uvidíme?

Jon Jones patří k nelepším zápasníkům všech dob. Jeho neuvěřitelná bilance mluví sama za sebe. Jediná porážka v jeho kariéře přišla po  diskvalifikaci v utkání s Mattem Hamillem. Jeden z nekomplexnějších zápasníků v historii ukázal, že je elitním zemařem, ale i postojářem. Občas také kontroverzní zápasník se nyní chystá na debut v těžké váze. Možná už ho nikdy neuvidíme v polotěžké váze, což vyvolává otázku, zda je na světě nějaká polotěžká váha, která by Jonese porazila? Zde máte seznam 5 pěti zápasníků:

Anthony “Rumble” Johnson

Během své 15leté kariéry prostřídal Johnson čtyři váhové kategorii, kde rozdal několik povedených knockoutů. Je až s podivem, že nikdy nezískal pás pro šampiona UFC. Důvod je jednoduchý. Do cesty se mu postavil Daniel Cormier, který vládl polotěžké váze, když Jon Jones nemohl zápasit. Ten svým chytrým stylem zápasení, dostal Johnsona na zem a tam souboj ukončil na škrcení. 

Povedlo by se to samé Jonu Jonesovi? To je otázka, na kterou nejspíš nedostaneme odpověď. V tomto zápase by nejspíš musel mít stejný gameplan jako Cormier, protože každý, kdo je s “Rumblem” v postoji, je ve velkém ohrožení a proto byl zařazen na tento seznam.
Reinier de Rider

Celkem překvapivé jméno na tomto seznamu. Reiner de Rider (14-0) je neporažený šampion dvou váhových divizí organizace ONE Championship. Stříbrný medailista z evropských šampionátů v BJJ, který vlastní černý pás, by byl pro Jonese velmi zajímavý soupeř. Je velmi pohyblivý a výborně zvládá páky na nohy. Také v delších zápasech je podobný bývalému šampionovi UFC, protože s přibývajícím časem, dokáže přidat na intenzitě.

Pro Jonese by tento nepředvídatelný grappler mohl být strategickou noční můrou. Pokud by tato bitva došla až na body, de Ridder by mohl těsně zvítězit.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Reinier de Ridder (@deriddermma)

Jiří Procházka

Ano, došlo i na českého samuraje, kterého začíná obdivovat celý svět. Jiří Procházka disponuje velkým rozpětím paží, což je “smrtelná kombinace s jeho skvělým Muay Thai. Pro Jona Jonese by byl zápas s někým, kdo má velmi podobné rozpětí ojedinělý. V postoji by měl Jones s Procházkou velké problémy a nejspíš by byla pořádně otestována jeho brada. Procházka neprohrál od roku 2015 a zaznamenal úctyhodných 25 KO/TKO! Ovšem pokud by se zápas dostal na zem, tak zde je království “Bonese”.

Čím déle by souboj trval, tak se snižují Procházkovy šance. Stačilo by však několik “zabijáckých úderů” v prvních kolech a překvapivé vítězství by bylo na světě. 

Vadim Nemkov

Pro (technicky) neporaženého Jona Jonese je pravděpodobně dobré, že nikdy nebude muset čelit této ruské hrozbě, ale také je možné, že se v budoucnu Dana White rozhodne oslovit Vadima Nemkova. Žák Fedora Emelianenka je v zápasech velmi nevyzpytatelný a dokáže se přizpůsobit jakémukoliv zápasníkovi. V 29 letech je jeho aktuální bilance 14-2 a stále má velký prostor pro zlepšení. Neprohrál více než pět let a je několikanásobným světovým šampionem v Combat Sambu. 

Pro Jona Jonese by jistě byla velká výzva postavit se čtyřnásobnému světovému šampionovi v Combat Sambu. Oba také dokázali ukončit Ryana Badera ve druhém kole.

Jan Blachowicz

Bývalý šampion KSW se od své poslední porážky, proměnil ve zcela odlišného bojovníka, který sbírá samé úspěchy, a je to právě Jan Blachowicz, který na trůnu polotěžké váhy vystřídal Jona Jonese. Ne však, že by ho porazil, ale z důvodu přesunu Jonese do těžké váhy. Blachowicz dokázal porazit Israela Adesanyu, který často bývá srovnáván s Jonem. Polský zápasník v poslední době volá po souboji s Jonesem a sám říká, že je pro něj nejhorší možný soupeř v polotěžké váze. Blachowicz ukázal, že má tvrdou ránu a může se spolehnout i na svoji zem.

Co se týče rychlosti v postoji, tak by Blachowicz nejspíše neuspěl, ale pokud by zvolil nějakou opatrnou strategii, tak je tu opět téma, co kdyby se rozhodovalo na body?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jan Blachowicz (@janblachowicz)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *